وظایف شرکت باربری

وظایف شرکت باربری

با سلام امروز با یکی دیگر از مقاله های آموزشی سایت لیت بار با عنوان وظایف شرکت باربری در خدمت شما عزیزان هستیم در آموزش قبلی به شما تمامی وظایف رانندگان را به شما عزیزان آموزش دادیم وظایفی که رانندگان از لحظه بارگیری تا رساندن آن به مقصد داشته اند و امروز در این مقاله نیز میخواهیم شما را با تمامی وظایف شرکت های باربری آشنا سازیم تا با داشتن آگاهی کامل از وظایف شرکت ها بتوانید به راحتی و با خیال راحت اسباب منزل خود را به خانه جدیدتان منتقل نمایید پس با این آموزش از لیت بار هم با ما همراه باشید تا شما را با وظایف شرکت باربری آشنا کنیم
شاید شما هم فکر کنید که شرکت های باربری فقط نقش کوچکی در اسباب کشی شما دارند و فقط آدرس و مشخصات شما را میگیرند و کارکنان خود را به آدرس داده شده میفرستند و دیگر همه کار ها به دوش شما و کارگران میباشد در حالی که اینطور نیست ما در این مقاله ابتدا انواع بار را به شما توضیح میدهیم و سپس میگوییم که شرکت ها علاوه بر وظیفه هماهنگی بار به عقد قرار داد و رسیدگی شکایت ها و تهیه تمامی لوازم مورد نیاز برای باربری و انواع دیگر کار ها را بر عهده دارد.

انواع بار

ابتدا بهتر است تا با انواع بار آشنا شویم زیرا این قسمت هم به وظایف شرکت باربری مربوط میشود زیرا شما با دانستن نوع بارتان و اطلاع رسانی به شرکت باربری این شرکت نیز به نسبت بار شما کارکنان و وسایل و ماشین مخصوص به این نوع بار را برای شما عزیزان در نظر میگیرند تا هیچ مشکلی در هنگام باربری برای شما پیش نیاید.
اصلا ابتدا بدانیم که بار چیست؟

بار به محموله یا مجموعه ای از کالا ها و وسایل گفته میشود که شرکت های باربری وظیفه انتقال آن را از نزدیک ترین مسیر داخل شهری تا دورترین مسیر های بین شهری را برعهده دارند.

سه نوع بار داریم معمولی و متقارن و نامتقارن
• بار معمولی که معمولا بیشتر بار هایی که منتقل میشوند جزو این بار ها هستند به بارهایی با حجم و شکل های متفاوت میگویند دقیقا همان بارهایی که بیشتر شما در جابجایی بین منزل دارید..
• به باری که ﻧﺴﺒﺖ ﺑﺰرگ‌ ترﻳﻦ بعد آن، ﺑﻪ ﻛﻮﭼک ‌ترﻳﻦ بعد آن، کم ‌تر از۱.۴ میباشد بار متقارن می گویند همچنین یکی از ویژگی های بار متقارن توزیع وزن بار متقارن یکنواخت در آن است.
• به ﺑﺎری ﻛﻪ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﺰرگ ‌ترﻳﻦ بعد آن، ﺑﻪ ﻛﻮچک ‌ترﻳﻦ بعد آن، ﺑﻴش‌تر از۱.۴ است بار نامتقارن میگویند در حالت کلی باری که متقارن نباشد بار نامتقارن گویند.یکی از ویژگی های بار نامتقارن توزیع وزن بار نامتقارن یکنواخت نیست.

وظایف شرکت باربری

خب در این قسمت لیستی از وظایف شرکت باربری را برای شما لیست کرده ایم:
• شرکت باربری باید از لحظه تحویل بار و بارگیری تا لحظه آخر یعنی تخلیه بار نظارت کامل بر کارها داشته باشد
• شرکت وظیقه دارد تا به طور کاملا قانونی با مشتری قرارداد ببندد و تمامی جزییات قرارداد و پیشنهادهای مشتری در زمینه بارگیری، حمل و مهار بار را در قرارداد عنوان کند.
• معمولا شرکت های باربری تمامی تجهیزات لازم برای بسته بندی بار و بارگیری آن را در اختیار رانندگان و کارکنان میگذارند.
• شرکت باید تمامی هماهنگی ها و برنامه ریزی های مکانی و زمانی را بین مشتری و کارکنان انجام دهد

معمولا شرکت های باربری قبل از باربری گزارش کاملی در اختیار راننده قرار میدهند که شامل موارد زیر می شود:
• همانظور که انواع بار را به شما معرفی کردیم شرکت وظیفه دارد تا نوع بار را مشخص کند و به کارکنان خود اطلاع دهد
• علاوه بر در اختیار گذاشتن تمامی لوازم باید روش بارگیری و استفاده از نوع ابزار ها را هم به کارکنان توضیح دهد
• دادن آموزش های لازم برای جلوگیری از بروز سوانح احتمالی
• همچنین باید مشخصات لازم مشتری را در اختیار کارکنان و همچنین مشخصات کارکنان و راننده را در اختیار مشتری قرار دهد

برای حمل بار ایمن، شرکت های باربری باید شرایطی را برای رانندگان مشخص کنند یعنی رانندگان باید شرایطی را داشته باشند که بتوانند بار را تحویل بگیرند.و همچنین باید گواهینامه رانندگان نیز مورد بررسی قرار گیرد و به صورت زیر مجاز به حمل بار هستند:

برای راندن ماشین با ظرفیت بیش از ۶ تن رانندگان باید گواهینامه رانندگی پایه ۱ را داشته باشند.

برای راندن ماشین با ظرفیت ۶ تن رانندگان باید گواهینامه رانندگی پایه ۲ را داشته باشند.

همچنین برای راندن وانت بار نیز گواهینامه پایه ۳ لازم است که بار نیز نباید بیشتر از ۵/۳ تن باشد و همچنین این رانندگان میتوانند ماشین سواری با حداکثر ۹ سرنشین را جابجا کنند.

امیدوارم که این مقاله نیز مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد با دیگر مقاله های لیت بار همراه باشید….

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *