وظایف رانندگان باربری

باربری تهران - مدرن ترین باربری تهران - لیت بار تهران > اخبار و مقالات > وظایف رانندگان باربری
وظایف رانندگان باربری

وظایف رانندگان باربری

با سلام امروز با یکی دیگر از مقاله های آموزشی سایت لیت بار با عنوان وظایف رانندگان باربری در خدمت شما عزیزان هستیم همانطور که خودتان میدانید ما سعی میکنیم تا تمامی آموزشات لازم را به شما عزیزان در همه زمینه ها از جمله بسته بندی و حتی وظایف رانندگان و وظایف شرکت باربری و همچنین کارکنان را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا شما با داشتن آگاهی کامل به انتخاب شرکت باربری بپردازید همچنین با داشتن اطلاعات کامل میتوانید یک اسباب کشی بسیار آسان و سریع و بدون دردسر داشته باشید پس با این آموزش از لیت بار هم با ما همراه باشید تا شما را با وظایف رانندگان باربری آشنا کنیم.

بسیاری از افراد فکر میکنند که رانندگان ماشین فقط وظیفه ی حمل بار و رانندگی ماشین ها را به عهده دارند در حالی که اینطور نیست این رانندگان علاوه بر راننده بودن ماشین های مخصوص حمل بار شرکت های باربری، و انتقال بار وظایف دیگری نیز دارند که این وظایف مربوط به لحظه بارگیری و تخلیه بار است که ما در این مقاله شما را با این وظایف آشنا خواهیم کرد.

وظایف رانندگان باربری

رانندگان شرکت ما معمولا جزو مجرب ترین رانندگان هستند و مسئولیت بار شما را از لحظه تحویل تا تخلیه بار به گردن میگیرند ما در زیر لیستی از وظایف رانندگان باربری را جمع آوری کرده ایم که با شما در میان میگذاریم:

۱٫اولین وظیفه راننده باربری این است که نوع باری را که در حال جابجایی است را بداند و اطلاعات کاملی از شکستنی یا میزان حساس بودن آن داشته باشد و بر طبق آن مسیر مناسب را انتخاب کند و همچنین به نوع رانندگی خود دقت کافی داشته باشد.
۲٫راننده باید تشخیص دهد که آیا برای حمل بار در مسیرهای مختلف به نسبت طولانی بودن مسیر به کمک راننده احتیاج دارد یا خیر.
۳٫یکی از مهم ترین وظایف رانندگان باربری این است که در طول مسیر مخصوصا مسیر های بیرون شهری و مسافت های زیاد به طور منظم بار را کنترل کند و از سالم بودن بار اطمینان حاصل کند.
۴٫سعی کند در طول مسیر از ترمز های ناگهانی یا توقف بی دلیل اجتناب کند تا آسیبی به بار نرسد.
۵٫چک کردن معمول بار پس از طی هر۸۰ کیلومتر از مسیرمی باشد که باید بار و ایمنی بار کنترل شود.
۶٫امکان دارد در طول مسیر بار شما دچار آسیبی شود که در این صورت راننده باید سیستم مهار بار را کنترل کرده و از اول تنظیم کند.
۷٫پس از رسیدن به مسیر هر اتفاقی که در طول مسیر افتاده باشد و یا در هنگام تخلیه بارو باز کردن اتصالات ایمنی بار هر اتفاقی برای بار افتاده باشد که باعث صدمه دیدن بار شود راننده موظف است که این موضوع را به شرکت باربری خود اطلاع دهد و با راهنمایی آن ها به بار رسیدگی کند.
۸٫راننده ماشین حمل بار باید فردی قانون مند باشد و با تمامی قوانین راهنمایی رانندگی آشنایی کاملی داشته باشد تا با رعایت قوانین ریسک آسیب رسیدن به بار به کم ترین حد ممکن برسد همچنین راننده باید در کار خود مخصوصا رانندگی حرفه ای و قابل اطمینان باشد.
۹٫راننده حمل بار وظیفه دارد تا ماشین خود را قبل از به راه افتادن و بارگیری به طور کامل سرویس ها را انجام دهد و در طول مسیر با حوصله و صبر رانندگی کند همچنین راننده باید توان رانندگی در جاده های مختلف لغزنده و حساس و همچنین در تمامی شرایطی آب و هوایی را داشته باشد و تمامی کارهای ایمن سازی خودروی خود را قبل از حرکت و هنگام بارگیری رعایت کند.
۱۰٫همچنین مهارت داشتن در بستن باربند و اتصالات وظیفه هر راننده ای است که باید داشته باشد و همچنین باید بتواند تا باری که حاوی لوازم حساس و شکستنی است را به درستی ببندد تا سالم به مقصد برسد.و همچنین از لحاظ بدنی نیز آمادگی کافی را داشته باشد تا به سایر کارکنان کمک کند.
آخرین وظیفه ی راننده این است که مسیر های مختلف شهری و جاده ای را به خوبی بشناسد تا بتواند بار را از بهترین و نزدیک ترین مسیر به مقصد برساند.

امیدواریم که این مقاله از لیت بار نیز مورد توجه دوستان قرار گرفته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *