نکات ایمنی در باربری

باربری تهران - مدرن ترین باربری تهران - لیت بار تهران > اخبار و مقالات > نکات ایمنی در باربری
نکات ایمنی در باربری

نکات ایمنی در باربری

با سلام در هنگام باربری شما موظف هستید که نکات ایمنی در باربری را درنظر داشته باشید تا هم باربری آسان و بدون خطری داشته باشید و هم به وسایل شما آسیبی نرسد همچنین رعایت نکات ایمنی در باربری سلامت لوازم و بدن تان را تضمین می کند. ایمنی لوازم و سلامت خود وکارگران از جمله مواردی است که امروزه بسیار به آن توجه میشود.امیدواریم با مطالعه و رعایت نکات این مقاله اسباب کشی راحت و ایمن داشته باشید.

نکات ایمنی در باربری

در زیر تعدادی نکته را به شما دوستان معرفی میکنیم تا به آن ها دقت فرمایید:

حتما در انتخاب شرکت باربری خود نهایت دقت را بکنید و بهترین را انتخاب کنید و حداقل امکان از کسانی که قبلا با آن اتوبار مشارکت داشته اند مشورت کنید. اتوبار به شرکتی گفته می شود که کار اسباب کشی شما را انجام می دهد. این شرکت ها معمولا وسایل شما را به بهترین شکل بسته بندی میکنند و وظیفه جابجایی آن را بر عهده دارند پس اولین و مهم ترین نکته انتخاب شرکت باربری مطمین است. اگر شرکت اتوباری که شما انتخاب کرده اید از ایمن ترین روش های مناسب برای بسته بندی و حمل بار، کارگران ماهر متعهد و خودروهای مناسب همراه با راننده ی با تجربه برای حمل بار، استفاده کند میتوانید مطمین شوید که اسباب شما سالم به منزل جدیدتان خواهند رسید.
لوازم خود را به بهترین شکل و ایمن ترین راه ممکن بسته بندی کنید.حتما میدانید که دومین نکته ایمنی در باربری بعد از انتخاب اتوبار مطمین بسته بندی محصولات است اگر شما محصولاتتان را به بهترین شکل بسته بندی کنید اگر حتی اشتباهی هم از کارکنان اتوبار شد باز به وسایل شما آسیبی نمیرسد.پس از فراهم کردن لوازم مخصوص بسته بندی از جمله پلاستیک حباب دار، فوم، سلفون، چسب پهن، طناب ضخیم، کارتن‌های محکم و ضخیم، جعبه های پلاستیکی یا چوبی، چسب،منگنه، روزنامه باطله و ماژیک برای نوشتن روی کارتن‌ها. با رعایت نکات مخصوص بسته بندی، یک اسباب کشی ایمن داشته باشید.حتی شرکت هایی وجود دارند که خودشان وسایل شما را بسته بندی میکنند مطمینا این افراد راه بسته بندی را بهتر بلدند پس میتوانید از آن ها نیز استفاده کنید.
در حین بسته بندی سعی کنید اول با وسایلی که ارزش چندانی برایتان ندارند یا وسایل هایی که کمتر از آن ها استفاده می کنید را بسته بندی کنید.
پس از بسته بندی لوازم، با ماژیک قرمز روی کارتن های لوازم شکستنی، حتماً کلمه شکستنی را درشت بنویسید تا باربران هنگام جابجایی آن بیشتر مراقب این وسایل باشند حتی میتوانید حین باربری نیز به آن ها گوشزد کنید!
قبل از بسته بندی، از محکم بودن کارتن ها و کیفیت چسب ها و موادی که استفاده کرده اید مطمئن شوید.
در هنگام بسته بندی هیچ گاه نگذارید که فضای خالی در کارتن در بین وسایل بماند اگر لوازم تان را در کارتن قرار دادید و قسمت هایی از کارتن خالی ماند، از روزنامه برای پر کردن جاهای خالی کارتن استفاده کنید.
همیشه در هنگام بسته بندی وزن وسایل را در نظر بگیرید و تمامی وسایل سنگین را در یک کارتن قرار ندهید. در نصف یک کارتن لوازم سنگین قرار دهید و در نصف دیگر آن، لوازم سبک را قرار دهید.
در هنگام چیدمان جعبه ها چه در خانه و چه در کامیون باربری سعی کنید ابتدا لوازم سنگین و بزرگ بسته بندی شده را در کف اتاق بگذارید. سپس لوازم سبک بسته بندی شده را روی کارتن های سنگین، قرار دهید و در آخر سر کارتن حاوی لوازم شکستنی خود را قرار دهید.
شما میتوانید در هنگام بسته بندی لوازم شکستنی خاص از نایلون های حباب دار مخصوص این کار یا اگر پیدا نکردید آن ها را درون روزنامه بپیچید.
در بسته بندی لوازم شکستنی سعی کنید به نحوه چیدمان وسایل درون کارتن ها هم دقت کنید مخصوصا لوازمی مانند قاب عکس ها و بشقاب ها یا آینه و … را به صورت افقی در کارتن ها بسته بندی کنید.
پس از این که وسایل خود را در کارتن ها چیدید کارتن ها را با چسب پهن، به شکل + محکم کنید.

این ها همه نکاتی بود که قبل از جابجایی باید به آن ها دقت کنید در زیر نکاتی هم به شما عزیزان میگوییم که لازم است در روز باربری به آن ها دقت کنید

قبل از همه چیز خودتان یک بار دیگر وزن جعبه ها را چک کنید تا زیاد سنگین نباشند.
درست است که باربران وسایل شما را قرار است جابجا کنند اما اگر به هر دلیلی مجبور شدید وسیله ای را جابجا کنید به هیچ وجه از کمر خم نشوید. حالت نیمه نشسته مانند وزنه برداران، زانوهایتان را خم کرده و اجسام سنگین را از روی زمین بردارید زیرا این کار مانع از فشار رسیدن به کمر شما میشود ولی یک روش دیگر هم این است که شما میتوانید اسباب خود را روی زمین بکشید و بلند نکنید تا آسیبی به بدن شما وارد نشود اما همانطور که گفته شد برای جابجایی همه وسایل سعی کنید از باربران و کارگران کمک بگیرید زیرا آن ها تمامی روش های اصولی حمل بار را بلدند.
برای جابه جایی ایمن اسباب خود در بین طبقات میتوانید از آسانسور نیز استفاده کنید.
سعی کنید از لباس راحت و مخصوص کار استفاده کنید تا هنگام باربری نگران خرابی لباس تان نباشید و راحت تر بارها را جا به جا کنید.
ماشین مخصوص باربری بسیار مهم است که تمیز باشد اما اگر به هر دلیلی کف پشت ماشین حمل بار تمیز نبود، برای سالم ماندن اسباب و کثیف نشدن لوازم، با موکت یا پتو کف ماشین را بپوشانید. اگر پشت ماشین رو باز باشد و چادر نداشته باشد، حتماً روی لوازم تان را بپوشانید.
امیدوارم که این مقاله از لیت بار مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و با رعایت تمامی این نکات باربری آسان و مطمینی را تجربه کنید و هیچ آسیبی به وسایلتان نرسد با آموزش های دیگر با ما همراه باشید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *