جابجایی پیانو

نحوه حمل و جابجایی پیانو

با سلام خدمت شما عزیزان امروز هم با یکی دیگر از آموزش های لیت بار در خدمت شما عزیزان هستیم امروز مخصوص موسیقی دان ها و افراد اهل موسیقی است و در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا نحوه نحوه حمل و جابجایی پیانو را به صورت تخصصی به شما عزیزان آموزش دهیم تا در هنگام باربری به مشکلی نخورید.

همان طور که بسیاری از شما میدانید پیانو جزو وسایل بسیار سنگین در حین جابجایی می باشد که از حساسیت بسیار زیادی هم برخوردار است به همین منظور ما لازم دونستیم تا با شما نکاتی را در این باره در میان بگذاریم تا مشکلی در حین باربری این وسیله برایتان ایجاد نشود البته شما باید حمل و جابه‌جایی لوازم سنگین را به کارگران شرکت اتوبار بسپارید تا آن ها با تجربه و مهارتی که در حمل بار های سنگین دارند بتوانند وسایل منزل شما را به بهترین شکل جابه‌جا کنند البته شما میتوانید این کار را خودتان نیز انجام دهید اما ممکن است در این صورت سلامتی خود و لوازم تان را به خطر بیندازید.

نکات مهم حمل و جابجایی پیانو

جابجایی پیانو

در این قسمت نکاتی را با شما دوستان در میان میگذاریم اول از همه شما باید قبل از جابجایی پیانو در محل جدیدتان جای جدید قرار گرفتن پیانو را مشخص کنید تا کارگران پس از باربری بلافاصله پیانو را در جای مناسب خود قرار دهند.
بلند کردن وسایل سنگین از روی زمین طرفند مخصوص به خود را دارد و باید این ها را بدانید تا در هنگام بلند کردن آن ها آسیبی به ستون فقرات شما نرسد شما برای بلند کردن وسایل سنگینی مانند پیانو باید مانند ورزشکاران وزنه برداری عمل کنید به این صورت که ابتدا روی زانوها بنشینید، سپس جسم سنگین مورد نظر را به بدن خود نزدیک کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که پاهای شما هنگام نشستن به هم چسبیده نباشند و فاصله بینشان باشد حتی یکی را جلوتر از دیگری قرار دهید بعد از قرار گرفتن در موقعیت صحیح به آرامی جسم را از زمین بلند کنید اگر دقیقا گفته های ما را عملی کرده باشید فشار کمتری روی ستون فقرات کمر و گردن شما وارد خواهد شد همچنین در هنگام حمل آن باید کمرتان همواره صاف باشد.

بسته بندی و جابجایی پیانو

همانطور که در بالا گفته شد جابجایی پیانو یکی از سخت ترین مراحل باربری است که موسیقیدان ها مجبورند هر از گاهی این سختی را به دوش بکشند اما باز هم میگویم سعی کنید تا حمل این وسایل حساس را به کارگران ماهر باربری بسپارید و در محل مورد نظر پیانو خود را سالم تحویل بگیرید در این قسمت روش های مهم بسته بندی و جابجایی پیانو را به شما میگوییم:

بسته بندی پیانو

بسته بندی پیانو که اولین مرحله ماست باید با دقت انجام شود تا از خطر ها و آسیب های احتمالی جلوگیری کند به همین منظور شما در بسته بندی پیانو میتوانید از وکیوم و استرچ رپ نیز استفاده کنید تا ضربه های احتمالی به پیانو را به کم ترین میزان ممکن برسانید.همچنین میتوانید از پلاستیک های مخصوص نیز برای بسته بندی پایه های پیانو کمک بگیرید و در آخر دور و اطراف آن را با پارچه نرمی بپوشانید تا خش به روی آن نیفتند.

حمل و جابجایی پیانو

در زیر نکاتی را برای شما دوستان میگیم که در هنگام جابجایی پیانو به دردتان میخورد:

قبل از جابه جایی پیانو ابعاد درب خروجی را بدانید تا در هنگام جابجایی مانع نشود همچنین می توانید لولاهای درب یا خود درب را در بیاورید و بعد از اتمام کارتان آن ها را در جای خود قرار دهید.
بعضی از پیانو ها چرخ دار است و حملشان راحت تر اما اگر نباشد باید پیانو را ۲ نفر هم زمان با هم بلند کنند و همچنین شخصی نیز وجود داشته باشد تا این دو نفر را راهنمایی کند و از آسیب دیدن پیانو جلوگیری کند.
سعی کنید از ماشین مخصوصی استفاده کنید برای حمل پیانو
به هیچ وجه بقیه اسبابتان را روی پیانو قرار ندهید و در اطراف آن از پتو و پارچه استفاده کنید.

هزینه جابه جایی پیانو

مطمینا وسایلی که حمل آن ها حساس است و وسایل سنگینی هستند و جزو وسایل روزمره محسوب نمیشوند هزینه جابجایی جداگانه ای خواهند داشت که این مورد به شرکت باربری شما مربوط است و قبل از باربری درباره آن توافقات لازم را انجام دهید همچنین در صورت امکان پیانو خود را بیمه کنید تا اگر آسیبی نیز دید بیمه خسارت شما را بپردازد.

از این که با این آموزش از سایت لیت بار هم با ما همراه بودید از شما سپاس گذارم تا آموزشی دیگر خدانگهدار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *