۵ نکته اسباب کشی ادارات و شرکت ها

باربری تهران - مدرن ترین باربری تهران - لیت بار تهران > اخبار و مقالات > ۵ نکته اسباب کشی ادارات و شرکت ها

۵ نکته اسباب کشی ادارات و شرکت ها

شاید برای شما هم پیش بیاید که بخواهید شرکت یا اداره ای که دارید را به محل جدید انتقال دهید و قطعا اسباب کشی ادارات و شرکت ها کاری سخت و زمانگیر است و زحمت زیادی را از ما خواهد برد و حتی اگر دقت کافی را به کار نبرید ممکن است زیان های جبران ناپذیری به شما وارد شود.

در این مقاله ما به شما ۵ راهکار اسباب کشی ادارات و شرکت ها را آموزش میدهیم تا اشتباهات شما به حداقل برسد و با رعایت این نکات تا حدودی از سختی باربری شما کاسته شود.

شما با رعایت این نکات میتوانید به راحتی اسباب کشی ادارات و شرکت ها را انجام دهید و در هزینه های شما هم صرفه جویی خواهد شد.

۵ نکته اسباب کشی ادارات و شرکت ها

اسباب کشی ادارات و شرکت ها

۱٫استفاده از جعبه و کارتن

شما درهر باربری به استفاده از کارتن و جعبه مخصوص نیاز دارید مخصوصا در اسباب کشی ادارات شما میتوانید از تعدادی از جعبه های حمل فایل ها و پرونده های مربوطه استفاده کنید و یا در صورت موجود نبودن آن ها در شرکت کارتن های مخصوص را از بیرون خریداری کنید.در این جعبه ها می توان پرونده ها و پوشه های شرکت یا اداره، کتاب و یا سایر لوازم را گذاشت و بسته بندی کرد.

۲٫خالی کردن فایل ها

شما باید روز قبل اسباب کشی تمامی فایل ها و پوشه های شرکت را از جای مخصوص به خود بیرون آورده و با نظم همه ی آن ها را در کارتن های مخصوصی که به شما گفتیم قرار دهید و به طور کامل بسته بندی را انجام دهید.

در هنگام بسته بندی هم دقت کنید که بسته بندی قوی داشته باشید تا در حین باربری فایل های شما از کارتن به بیرون نریزند زیرا جمع کردن و مرتب کردن آن ها قطعا کار بسیار طاقت فرسایی برای شما خواهد بود.

شما در صورت نداشتن کارتن و وسایل بسته بندی میتوانید از شرکت های باربری بخواهید که این موارد را در اختیار شما قرار دهند.

۳٫دقت در بسته بندی کامپیوترها

قطعا کامپیوتر و فکس و پرینتر از حساس ترین کالاهای موجود در شرکت ها برای باربری است که شما حتما باید در حمل و بسته بندی این دستگاه ها دقت کافی را داشته باشید.

به خصوص در بسته بندی مانیتور کامپیوتر ها و لپ تاپ ها که شکستنی و حساس هستند حتما دقت کافی را داشته باشید و آن ها را در جعبه و کارتن های مخصوص خود قرار دهید.

همچنین درهنگام بسته بندی این کالا ها از موادی مانند فوم و یا پلاستیک نیز حتما استفاده کنید تا جلوی ضربه های وارد شده را بگیرد.

۴٫برنامه ریزی و داشتن طرح مشخص

شما باید قبل از باربری جای دقیق هر یک از وسایل شرکت را در محل جدید از پیش مشخص کنید و برای این کار طرح یا نقشه دقیقی نیز ایجاد کنید.

برای این کار چند چیز را انجام دهید:

در ابتدا محل جدید را از قبل آماده و مرتب کنید.

دوم نقشه ای برای قرار گیری هر یک از وسایل در مکان جدید داشته باشید مخصوصا لوازم و اشیاء حساس و مهم شرکت مانند گاوصندوق.

۵٫چسباندن برچسب روی کارتن ها و جعبه ها

نوشتن محتویات کارتن ها و جعبه ها روی آنها کاری است که شما چه در باربری شرکت و چه در باربری خانه باید آن را رعایت کنید شما با این کار نوع بار و مقصد هر کدام و اینکه در کجا باید قرار بگیرند را مشخص میکنید که این کار اسباب کشی شما را بسیار آسان تر خواهد کرد و در وقت نیز صرفه جویی خواهید داشت.

شما در نوشتن نام وسایل نیز میتوانید از شماره گذاری نیز استفاده کنید و برای کامپیوتر هایی که باید در هر اتاقی قرار بگیرند شماره ای را در نظر بگیرید تا مشخص شود هر سیستم برای کدام اتاق است.

با دیگر مقاله های سایت لیت بار با ما همراه باشید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *