جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی

باربری تهران - مدرن ترین باربری تهران - لیت بار تهران > اخبار و مقالات > جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی

جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی

شاید شما هم جزو افرادی باشید که به گیاهان و گل ها علاقه بسیاری دارد مخصوصا در این زمانی که شهرها و زندگی ماشینی بیداد میکند بسیاری از افراد تصمیم میگیرند تا در خانه خود گلخانه کوچکی از انواع گیاهان آپارتمانی داشته باشند زیرا وجود گیاهان در خانه و آپارتمان و حتی محل کار می تواند کمکی هر چند اندکی به تلطیف فضا و روحیه افراد موجود در محیط کند به همین منظور ما در این مقاله برای دوست داران گیاهان جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی را مورد بررسی قرار میدهیم امیدواریم که این نکات شما را در جابجایی این گیاهان با ارزش یاری کند.

جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی

جابجایی گیاهان آپارتمانی

جابجایی گیاهان آپارتمانی معمولا زمانی مهم میشود که شما بخواهید گیاهانتان را در مسافت های طولانی و هنگام حمل بار به شهرستان جابجا کنید یا حتی بخواهید در بین دو شهر که شرایط آب و هوایی مختلفی باهم دارند بخواهید جابجا شوید.

بنابراین شما باید در این جور موارد اصول اسباب کشی گیاهان خانگی را رعایت کنید تا گیاهان شما در امان باشند و هیچ آسیبی نیبینند و مخصوصا گلدان هایشان نشکنند.

مخصوصا اگر این گل و گیاهان را از طرف شخص خاصی کادو گرفته باشید یا یادگاری شخصی باشد که برای شما بسیار با اهمیت باشد.

حمل و جابجایی گیاهان و گلها

در زیر ما به مواردی اشاره میکنیم که شما باید آن ها را رعایت کنید:

۱. گلدان ها ممکن است جنس های مختلفی داشته باشند از جمله شیشه ای، پلاستیکی، فایبرگلاس و یا حتی چوبی و سفالی که بهتر است آن ها را از هم جدا کنید و آن هایی که حساس تر هستند را با دقت بیشتری جابجا کنید.

۲. بهتر است یک روز قبل از باربری به گیاهان و گل ها (غیر از گیاهان بیابانی مانند کاکتوس) آب بدهید و به آن ها رسیدگی کنید تا رسیدن به محل مناسب آسیبی به آن ها نرسد شاید تا اسباب کشی شما به پایان برسد آن ها چند روز بدون آب بمانند.

۳. گلدان های کوچک تهیه و گلها را در آنها بگذارید و تا جای ممکن جای آنها را در جعبه های اسباب کشی، محکم کنید. ضمنا حتما فضای خالی درون جعبه را هم با استفاده از موادی مثل فوم یا روزنامه پر کنید تا هنگام حرکت ماشین اسباب کشی، گلدان ها تکان نخورند و خاک آنها در جعبه نریخته و همچنین ساقه و برگ های گیاهان با تکان های ماشین، آسیب نبینند.

۴. همچنین به کارگران باربری بسپارید تا گیاهان را در مرحله آخر به ماشین باربری ببرند و نهایت دقت را به کار ببرند.

۵. اگر نقل مکان شما از شهری به شهر دیگر باشد و مسافت اسباب کشی طولانی باشد به شرایط آب و هوایی دقت داشته باشید تا در آن روز کمترین نوسانات و تغییرات دمایی هوایی وجود داشته باشد و سرما یا گرمای ناگهانی به گیاهان شما حین اسباب کشی آسیبی وارد نکند.

۶. حتی در صورت امکان شما میتوانید گیاهانتان را با ماشین شخصی خودتان به محل جدید منتقل کنید اما این کار زمانی اتفاق می افتد که تعداد گلها و گیاهان شما کم و اندازه گلدان هایشان هم بزرگ نباشد.

حمل و نقل گیاهان

اما با رعایت نکات بالا ممکن است شما مجبور شوید تا خاک گلدان ها را عوض کنید و نکات زیر را انجام دهید:

۱. برای تعویض خاک گلدان ها در زیر آن ها از پارچه و یا تعدادی روزنامه و کاغذ باطله استفاده کنید.

۲. قبل از عوض کردن خاک گلدان گلدان جدید را تهیه کرده و در آنجا قرار دهید.

۳. اگر قرار است تا از مواد تقویت کننده نیز استفاده کنید آن را نیز در دسترس خود قرار دهید.

۴. البته سعی کنید ابتدا مقداری خاک معمولی را در پایین ترین بخش گلدان بریزید و سپس ترکیبی را که ایجاد کرده اید را به آن اضافه کنید و گیاهتان را به دقت درون گلدان قرار دهید.

از اینکه با این مقاله از لیت بار نیز با ما همراه بودید از شما متشکریم…

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *