حمل ساید بای ساید

جابجایی ساید بای ساید

برای اینکه شما در حمل یخچال دچار مشکل نشوید بهتر است نکاتی در مورد حمل آن یاد بگیرید که ما در این مقاله این نکات را ذکر کرده ایم.

اگر شما تا به حال اسباب کشی کرده باشید متوجه میشوید که حمل لوازم سنگین نظیر یخچال خیلی سخت و طاقت فرسا است. برای حمل یخچال به زور بازو نیاز است ولی بدون داشتن حرفه و تخصص ممکن است نتوانید پله های طولانی را همراه با یخچال پایین بیایید به طوری که به یخچال آسیب نرسد. شرکت لیت بار تهران برای پیشگیری از این گونه حوادث پرسنل های خود را آموزش میدهد تا لوازم شما را سالم به مقصد برسانند.

قبل از حمل یخچال این موارد را رعایت کنید

بهتر است برای حمل یخچال ساید بای ساید از یک روز قبل یخچال را از برق بکشید و خوراکی های آن را خالی کنید. اگر یخچال شما ساید بای ساید باشد حتما سیستم یخ ساز و آب سرد کن را از آن جدا کنید. ممکن است در هنگام حمل یخچال به یخچال آسیب هایی احتمالی برسد که ما این آسیب ها را ذکر خواهیم کرد.

حمل ساید بای ساید
حمل ساید بای ساید

آسیب های وارده به یخچال ضمن حمل و نقل

یکی از شایع ترین صدماتی که افراد به هنگام حمل بار با آن رو به رو میشوند خراش هایی است که در راهرو های تنگ به یخچال ها وارد میشود. برای پیشگیری از این گونه حوادث داشتن تجربه و تخصص الزامی است که شرکت لیت بار تهران این تخصص را به دست آورده و میتواند لوازم شما را بدون صدمه به مقصد برساند. 

راه حل های مناسب برای حمل بهینه یخچال ساید بای ساید

یکی از راه حل های مناسب برای حمل یخچال ساید بای ساید بدون خراش و آسیب دیدن این است که درب یخچال ها را جدا کنید. این امر باعث میشود که وزن یخچال کاهش بیابد و همچنین انتقال آن به ماشین آسان باشد.

جدا کردن قطعه های اضافی

یکی دیگر از راه های آسان کردن حمل یخچال جدا کردن لوازم است چرا که وزن یخچال را پایین می آورد. اگر قصد ندارید درب یخچال را جدا کنید بهتر است در آن را با چسب محکم بچسبانید تا از باز شدن ناگهانی درب جلوگیری کند.

استفاده از چرخ دستی

یکی از بهترین اهرم ها برای حمل یخچال استفاده از چرخ دستی است. این چرخ دستی میتواند وزن زیاد یخچال را به دوش بکشد و کار شما را آسان می کند مخصوصا زمانی که باید یخچال به پایین پله ها انتقال یابد.

 • برای استفاده از این وسیله اطمینان حاصل فرمایید که کف این وسیله به اندازه ای بزرگ باشد که تمامی قسمت پایین یخچال را روی آن قرار بگیرد.
 • از بند های بزرگ محکم استفاده کنید چرا که ممکن است به هنگام پایین آوردن یخچال ساید بای ساید فشار زیادی روی بند ها باشد که اگر بند ها ضعیف باشد پاره میشود و ممکن است به یخچال شما آسیب برسد. 
حمل ساید بای ساید
حمل ساید بای ساید

به حالت عمودی یخچال را منتقل کنید

بهتر است یخچال را عمودی انتقال دهید چرا که در حالت افقی روغن کمپرسور به خنک کننده ها نفوذ میکند و باعث آسیب های جدی میشود همچنین در حالت افقی موتور پشتی یخچال آسیب پذیرتر میشود.

حمل یخچال توسط شرکت های حمل بار

برای اینکه از آسیب های احتمالی یخچال جلو گیری کنید بهتر است کار را به پرسنل های کار بلد با تجربه بسپارید چرا که هزینه که به این پرسنل ها پرداخت می کنید به صرفه تر از زمانی است که شما خودتان این کار را انجام میدهید چرا که ممکن است شما به یخچال آسیب برسانید اما اگر کار را به پرسنل های کار بلد بسپارید دیگر نگرانی نسبت به خراب شدن محصول خود نخواهید  چرا که شرکت باربری لیت بار لوازم شما را بیمه میکند و در صوزت بروز مشکل میتوانید خسارت را از شرکت بگیرید.

نکات مهم برای جلو گیری از اسیب

 • در های یخچال را از هم جدا کنید و سیم برق را از آسیب محافظت کنید.
 • از درب ها محافظت کنید تا از باز شدن آنها جلوگیری شود.

 • هنگام حرکت دادن یخچال و فریزر، آن را در موقعیت صحیح نگه دارید. اگر این امکان پذیر نیست، یخچال را به حداقل ممکن بچرخانید.

 • هنگامی که یخچال در محل جدید خود قرار دادید، حداقل ۱ ساعت صبر کنید تا آن را روشن کنید.

 • بعد از یک ساعت، یخچال را وصل کنید و کنترل خنک کننده و کنترل یخ را فعال کنید.

 •  کنترل خنک کننده به طور خودکار خاموش می شود. برای خنک سازی نرمال، ۱۲-۲۴ ساعت صبر کنید.

 • فراموش نکنید که درهای خانه و در ورودی خود را درخانه جدید خود اندازه گیری کنید! اطمینان حاصل کنید که یخچال و فریزر از طریق درهای ورودی، پایین سالن و اطراف هر گوشه جا می شود.

 • اقلام سست امن، از قبیل مشبک، قفسه، مخازن ذخیره سازی، سینی های یخ، سطل ذخیره سازی یخ، و غیره. پوشش ها و قطعات قابل جابجایی باید با نوار محافظت شوند. این مانع از افتادن آنها و ایجاد صدمات می شود.

مهم: بسیار مهم است که قبل از اینکه روان کننده کمپرسور مخزن را نصب کنید، دستگاه را در محل نهایی خود قرار دهید.

حمل ساید بای ساید
حمل ساید بای ساید

یخچال و فریزر حاوی مقدار کمی روغن است که قطعات داخلی کمپرسور را روغن می کند. حرکت، چرخش، یا ارتعاش یخچال و فریزر می تواند روغن را در مخزن به داخل لوله ها منتقل کند. اگر یخچال و فریزر وصل شده باشد، می تواند به کمپرسور آسیب برساند.

حمل و نقل لیت بار تهران

یکی از مهمترین آسیب هایی که یخچال با آن برخورد می کند  هنگام حمل و نقل است چرا که به هنگام حمل یخچال با دیواره فلزی محکم ماشین برخورد میکند و باعث آسیب های جدی میشود به همین سبب شرکت لیت بار تهران از مناسب ترین ماشین ها استفاده میکند که تمامی ماشین ها پر از موکت و پتو باشد تا به هنگام برخورد لوازم با دیواره محکم ماشین اتفاقی برای لوازمتان نیافتد همچنین این شرکت از بروز ترین لوازم بسته بندی استفاده میکند که آسیب ها را به حداقل می رساند.

لوازمی که برای بسته بندی استفاده میکنند

 1. کارتون های ضخیم چند لایه.
 2. چسب های با کیفیت.
 3. نایلون های حباب دار. 
 4. فوم های ضربه گیر.
 5. استفاده از سلفون برای بسته بندی هرچه بهتر لوازم شما.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *