تاریخچه باربری و اتوبار

باربری تهران - مدرن ترین باربری تهران - لیت بار تهران > اخبار و مقالات > تاریخچه باربری و اتوبار
تاریخچه باربری و اتوبار

تاریخچه باربری و اتوبار

از گذشته تا حال یکی از دغدغه های اصلی بشر این بوده است که چگوه وسایل خود را جا به جا کند در مفهوم کلمه باربری و اتوبار می توان به انتقال دادن و جا به جا کردن انسان، اموال و کالا ها از یک مکان به مکانی دیگر در نقاط دور دست اشاره کرد.انسان برای راحتی این کار در ابتدا چرخ را اختراع کرد و از حیوانات و چهار پایان برای این کار کمک خواست.و رفته رفته با توجه به محیط و محل زندگی خود این کار را گسترش داد و شیوه های نوین حمل و نقل را پایه گذاری کرد. به تدریج جابجایی با پای پیاده حیوانات جایش را به ارابه های بزرگ و بهتر داد و به این ترتیب جابه جایی کالا و اجناس میان شهر ها کشور ها و قاره ها افزایش یافت.

در عصر جدید با پیشرفت تکنولوژی راه های جدیدی برای حمل و نقل کشف شده است و مردم به راحتی می توانند حمل و نقل را انجام دهند. که امروزه راه های هوایی زمینی و دریایی نیز به این راه ها اضافه شده است.  و امروزه استفاده از ماشین آلان بزرگ این کار را سرعت بخشیده است.

انسان ها از ابتدای زمانی که با هم در اتباط بوده اند و توانسته اند با هم ارتباط برقرار کنند شروع به کشف و تولید وسایل حمل و نقل کره اند و توانسته اند وسایلی برای آسان نمودن حمل و نقل تولید کنند تا کار خود را تسریع کنند. و بتوانند به راحتی کار های خود را انجام دهند.

انسان ها در اوایل خود تک به تک وسایل و کالا های خود را حمل می کردند و از کسی کمک نمی گرفتند تا زمانی که با یک دیگر توانستند ارتباط برقرار کنند و از یکدیگر بای این کار کمک بگیرند در این زمان ها انسان ها با مشارکت در کار یک دیگر این کار ها را سرعت می بخشیدند و باعث میشدند که کار ها زود انجام شود و در ضمن همه این کار ها به درستی انجام شود و تلفات احتمالی را کاهش دهند. سپس انسان ها جای خالی وسیله ای را که بتواند به آن ها کمک کند تا کار های خود را به سرعت انجام دهند و بتوانند به راحتی کار حمل و نقل وسایل را انجام دهند از زمانی که این فکر به ذهن انسان خطور کرد انسان به دنبال این رفت که چگونه می تواند راه حلی برای این مشکل پیدا کند این گونه بود که اولین چرخ اختراع شد و مردم با استفاده از چرخ توانستند وزن کالا ها را روی چرخ بیندازند و کار خود را آسان تر سازند

بعد از آن که ماشین ها اختراع شدند کار انسان ها در جا به جایی کالا ها و اثاث خود سرعت بخشیده شد و انسان توانسد به راحتی کالا های خود را از جایی به جای دیگر حمل کند امروزه نیز شرکت های بار بری برای این کار ایجاد شده اند و شما می توانید به راحتی با کمک گیری از این شرکت ها تمامی امور خود را به این شرکت ها بسپارید و با خیال راحت به دنیال کار های خود بروید و خیالتان از بابت این که اثاث منزلتان حمل می شود راحت باشد.

این باربری ها با استفاده از نفرات و گروه های حرفه ای خود می توانند وسایل شما را در منزل خودتان بسته بندی کنند و روی همه این ها برچسب بزنن  و سپس با کمک اکیپ خود تمامی این وسایل را بار گیری کرده و بارعایت تمامی  قوانین و نکات ایمنی بار های شما را به محل خواسته شده ارسال می شوند و در آن محل برای شما تمامی عملیات تخلیه بار را انجام می دهند.

در زمان سلسله قاجار شغل رانندگی چه راننده سواری و چه کامیون ها بسیار با اهمیت و ارزشمند بود. کامیون ها بین شهر های داخل کشور بار حمل می کردند و قدرت زیادی برای این کار نداشتند و سرعت شان نیز بسیار کند بود و راه ها ساختار مهندسی نداشت، به یکباره در زمان جنگ جهانی دوم تغییرات بزرگی در ایران به وجود آمد وآن حمل و نقل هزاران تن بار از بندرهای جنوب (بندر امام خمینی یا شاپور و بندر خرمشهر) به مرزهای شمالی کشور و مرز جمهوری آذربایجان و جمهوری ترکمنستان و از مسیر جلفا و تبریز بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *