نکات اسباب کشی افراد مسن

باربری تهران - مدرن ترین باربری تهران - لیت بار تهران > اخبار و مقالات > نکات اسباب کشی افراد مسن

نکات اسباب کشی افراد مسن

اسباب کشی جزو کارهای بسیار سخت برای هر کسی می باشد مخصوصا اگر شما فرد مسن نیز باشید سختی این کار برای شما دوچندان خواهد شد حتی گاها دیده شده که افراد مسن به خاطر فرزندان خود مجبور شده اند از شهر به شهرستان و یا برعکس اسباب کشی کنند که این نیز میتواند دوباره سختی اسباب کشی را دوچندان کند و حمل و نقل را برایشان به یک خاطره تلخ تبدیل کند به همین خاطر ما در این مقاله نکات اسباب کشی افراد مسن را معرفی خواهیم کرد که میتواند برایشان بسیار مفید واقع شود.
همه ما میدانیم که افراد مسن به دلیل ضعف های جسمانی قادر به انجام اسباب کشی نیستند به همین خاطر اگر در خانواده تان فرد سالخورده ای داشته باشید که تصمیم به اسباب کشی گرفته باشد در ابتدا بهتر است که پشتیبانی و حمایت خود را از آنها نشان دهید و در حد توان خود به آن ها در این کار کمک کنید و بتوانید بخشی از وظایف را به عهده خود بگیرید تا شاید از استرس و فشار آن ها کاسته شود همچنین میتوانید آن ها را در انتخاب بهترین باربری برای کار خود راهنمایی کنید و مشورت هایی را به آن ها بدهید.

دلایل اسباب کشی افراد مسن

افراد مسن معمولا دلایل متفاوتی برای اسباب کشی دارند دلایلی مانند نزدیک شدن به دیگر اعضای خانواده یا برخی توصیه های پزشکی و عوض شدن الزامات دارویی و درمانی در سنین بالا یا حتی مجهز بودن ساختمان به آسانسور و یا در داخل خانه بودن سرویس های بهداشتی و نزدیک شدن به آن ها و نیاز کمتر این افراد به تحرک و جابجایی کمتر میتواند از دلایل اسباب کشی افراد مسن باشد.
ولی این نکته را هم در نظر داشته باشید که این افراد معمولا به محل قدیمی خود عادت کرده اند حتی آن ها ممکن است بخاطر فرزندان خود که به شهرهای بزرگ تر منتقل شده اند دست به اسباب کشی بزنند که همین کار باعث دل کندن آن ها از شهر قدیمی آن ها خواهد شد پس بهتر است شما نیز حواستان به آن ها باشد.

قبل از شروع باربری

افراد سالمند معمولا وسایل بسیاری را با خود دارند که بیشتر آن ها کهنه و قدیمی و یا اشیای با ارزشی هستند و یا حتی میتوانند از نظر معنوی برای فرد اهمیت خاصی داشته باشند به همین منظور شما باید قبل از باربری حتما این وسایل را با دقت بسته بندی کنید.

همچنین ممکن است برای این وسایل در فضای خانه کوچک جدید، جا برای گذاشتن آنها نباشد ولی از نظر خود فرد این وسایل ارزش زیادی داشته باشند و یا اشیاء قیمتی باشند. در این مواقع بهتر است شما از قبل جای این وسایل را مشخص کنید یا حتی آن ها را در انباری در جای مناسبی قرار دهید.

ولی تا حد امکان میتوانید وسایلی را که دیگر به درد نمیخورند و بیش از حد کهنه شده اند را به دور بریزید تا در حین اسباب کشی مشکلات کمتری را برایتان ایجاد کند.

 

وقت گذاشتن و دریافت کمک از دیگران

نکات اسباب کشی افراد مسن

اسباب کشی این افراد نیابد با عجله کردن صورت بگیرید و سعی کنید چند روزی را به آن ها اختصاص دهید و تمامی کارهای آن ها را با حوصله و دقت بسیار انجام دهید زیرا این افراد ممکن است در خانه خود وسایل قدیمی و حتی قیمتی و سلطنتی بسیاری داشته باشند که شما چه در زمان بسته بندی و چه در زمان حمل آن ها باید دقت بسیار زیادی را به کار ببرید که به این وسایل آسیبی وارد نشود مخصوصا اگر آن وسایل یاد آور خاطرات و یا لحظات خوشی برای آن افراد باشد.
نکته مهم دیگر در این زمینه این است که در صورت امکان از دیگران مانند سایر اعضای خانواده، اقوام و بستگان و یا همسایگان معتمد کمک بگیرید و در برخی مراحل از آنها راهنمایی بخواهید. از طرف دیگر این مسئله را هم در نظر داشته باشید که افراد و یا مراکز مختلفی باید از اسباب کشی افراد باخبر شوند و در صورت نیاز اقدامات اداری لازم (از جمله تغییر نام) صورت گیرد تا بعدا مشکلی در این زمینه پیش نیاید. از جمله تغییر نام مالک تلفن، تغییر آدرس در شبکه تلفن همراه، کارهای مربوط به امور شهرداری و غیره.

رزرو یک شرکت باربری

معمولا انجام این کار برای افراد مسن کاری بسیار حوصله بر خواهد بود و با چم و خم این کار و همچنین انجام بعضی کاغذ بازی ها میونه ی خوبی ندارند بنابراین بهتر است شما تمام این کار را برای آن ها انجام دهید.

از اینکه با این آموزش از لیت بار هم با ما همراه بودید متشکریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *