مبانی و اصول حمل و نقل

باربری تهران - مدرن ترین باربری تهران - لیت بار تهران > اخبار و مقالات > مبانی و اصول حمل و نقل
مبانی و اصول حمل و نقل

مبانی و اصول حمل و نقل

خدمات حمل و نقل همیشه ضروری است ولی نه فقط برای تجارت در داخل، بلکه برای تجارت بین المللی نیز حائز اهمیت است. آنها عملکرد مشابهی با یک شرکت تدارکاتی دارند، هرچند که در یک شخص، شرکت یا سازمان، در هماهنگی شرکت های مختلف حمل و نقل به منظور حمل محصولات در سراسر جهان عمل می کند.

نقش ها و خدمات

انواع محصولات از طریق حمل و نقل هوایی، حمل و نقل دریایی یا حتی خدمات حمل و نقل زمینی هر روز وارد و صادر می شود و بسته به مقصد ارسال می شود.

از آنجا که این شرکت ها در هماهنگ سازی حمل و نقل و خدمات بارگیری تخصص دارند، هر سرویس حمل و نقل باید بتواند نقش های اساسی زیر را پوشش دهد:

• بیان هزینه های حمل و نقل امن – نرخ حمل و نقل محلی و حمل و نقل بین المللی متفاوت است، و یکی از عواملی است که نرخ یک شرکت از شرکت دیگر بیشتر است.

• باید با توجه به این موضوع که در هر بسته چه نوع کالایی وجود دارد باید این کالا ها در بسته ها در جای مناسب در کامیون یا کشتی جاسازی شود.

• اسناد لازم برای صادرات را تهیه کنید شرکت های حمل و نقل به عنوان متصل به حامل های مختلف و همچنین مقامات گمرکی در کشورهای مختلف عمل می کنند که مستلزم تهیه اسناد مورد نیاز برای این کشورها هستند.

• برنامه ریزی و مسیریابی داخلی – شرکت های حمل ونقل باید در مورد خدمات تدارکاتی خود به منظور برنامه ریزی سریع ترین و کارآمد ترین راه های داخلی برای تحویل محموله (و گاه مونتاژ) مورد استفاده قرار گیرند.

• بیمه – اعتقاد دارید یا نه، حاملان خود مسئولیت محدودی دارند. این به خاطر شرایط و موقعیت های مختلفی است که می تواند در طول حمل و نقل محموله، دریایی یا هوایی، اما به ویژه در دریا حمل شود.

مبانی و اصول حمل و نقل
مبانی و اصول حمل و نقل

در اینجا برخی از نقش های پیشرفته تر نیز وجود دارد که شرکت های حمل و نقل نیز باید بتوانند پوشش دهند:

• حامل های غیر مستقیم – البته، شرکت های حمل و نقل خود را وسایل نقلیه ندارند. به همین دلیل است که آنها به صورت NVOCC (غیر حامل مشترک) شناخته می شوند، به این معنی که آنها با دیگر شرکت های حامل برای حمل کالاها قرارداد میبندند.

• رابط با EDI (تبادل الکترونیکی داده ها) – شرکت های حمل و نقل باید بدانند که بار را کجا حمل می کنند و همچنین مسیر حمل و نقل را بدانند،به همین دلیل است که آنها باید از طریق اینترنت، GPS، و تصویربرداری ماهواره ای پیگیری کنند.

• مدیریت لجستیک – با تمام این نقش هایی که شرکت های حمل و نقل باید انجام دهند، آنها عملکرد مشابهی با یک شرکت تدارکات دارند، هماهنگ کردن خدمات مختلف برای اطمینان از تحویل در زمان تحویل کالا به مقصد مشخص.

حمل و نقل پیچیده است، به خصوص اگر شما با آن آشنا نیست. اگر بهترین انتخاب از خدمات مختلف حمل و نقل برای هر شرکتی که نیازمند یک محصول خاص به صورت عمده باشد، مهم است، می توان گفت که در شرکت های حمل و نقل، متفاوت است. برای آنها، انتخاب شرکت حمل و نقل مناسب بسیار مهم است. انتخاب شرکت مناسب برای شروع حمل و نقل مهم است زیرا شرکت هایی با قوانین درست و کارامد می توانند برای شما اطمینان خاطر به ارمغان بیاورند.

بیمه

با این وجود، هیچ تضمینی وجود ندارد که هر بار حمل و نقل در نقطه مقصد به طور ایمن انجام شود، به همین دلیل است که بیمه برای جبران یا جبران تلفات حمل و نقل هوایی یا دریایی وجود دارد. اگر محموله توسط دریا حمل می شود، دلایل احتمالی از دست رفتن یا خراب شدن آن پس از ورود می تواند شامل موارد زیر باشد:

• آسيب آب و امواج و به طور بالقوه سبب حمل بارهاي حساس ميشوند، به خصوص اگر حامل با درياچه هاي طوفاني مواجه ميشوند.

• Jettison – در شرایطی که کشتی ممکن است به خطر بیافتد، کاپیتان مجبور خواهد شد که بار ها را ازکشتی به بیرون کشتی بیندازد تا بتواند شناور بماند.

• آتش سوزی – محموله های خطرناک مانند مواد شیمیایی و آتش بازی اغلب تنها به وسیله آب های بین المللی اجازه سفر می دهند، به همین دلیل آن ها روی ارشه کشتی بارگیری می شوند.

• غرق شدن – در صورت از بین رفتن کشتی به علت نارسایی موتور یا بد آب و هوا، تمام محموله ها از بین می روند و نمی توانند نجات یابند.

• سرقت و یا دزدی دریایی – دزدان دریایی همیشه آب های بین المللی را غارت می کنند و هیچ تضمینی وجود ندارد که حمله در طول سفر به آنها وارد نشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *